Terminale płatnicze postrzegane jako standard wśród przedsiębiorców

Terminale płatnicze postrzegane jako standard wśród przedsiębiorców

Niemal połowa – 49 proc. – badanych przedsiębiorców przyznaje, że posiadanie terminala płatniczego pozytywnie wpłynęło na rozwój ich biznesu. To wyniki badania przeprowadzonego przez Mastercard. Jak się okazuje, płatności bez gotówki pozwalają przedsiębiorcom przyciągnąć więcej klientów.

W listopadzie 2018 roku Mastercard zaprezentował wyniki badania „Przedsiębiorca w bezgotówkowym świecie”. Dotyczyło ono kwestii związanych z obrotem bezgotówkowym, a wśród ankietowanych znaleźli się głównie mali i średni przedsiębiorcy, zaliczający się do tzw. sektora MŚP.

Terminale płatnicze standardem wśród przedsiębiorców

Jak się okazuje, polscy przedsiębiorcy rozumieją, że płatności bezgotówkowe nie są już dodatkową możliwością, ale powszechnie obowiązującym standardem. Ponadto, z badania wyłania się obraz przedsiębiorcy, który widzi korzyści płynące z akceptacji płatności bezgotówkowych.

Jak wskazało 37 proc. ankietowanych, powodem instalacji terminala w firmie była chęć stania się przedsiębiorstwem nowoczesnym i podążającym za aktualnymi trendami. Niemal połowa ankietowanych – 49 proc. – przyznała przy tym, że możliwość płacenia kartą pozytywnie wpłynęła na rozwój biznesu. Tyle samo osób wskazało, że wzrosła liczba transakcji dokonywanych kartami płatniczymi przez ich klientów w ciągu ostatniego roku.

Co ciekawe, z badania wynika również, że przedsiębiorcy, którzy nie oferują w swoich punktach terminali płatniczych, nie robią tego m.in. z obawy przed ponoszeniem kosztów. Należą do nich m.in. właściciele warzywniaków, salonów fryzjerskich, kosmetycznych, warsztatów samochodowych i małych sklepów osiedlowych. To m.in. do nich skierowany jest program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy.

Darmowe terminale płatnicze – jak je otrzymać?

By otrzymać darmowy terminal płatniczy należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać odpowiedni, dostosowany do potrzeb swojej firmy terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać na kuriera z dostawą sprzętu.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca, który dotychczas lub przez okres ostatnich 12 miesięcy nie udostępniał swoim klientom metody płatności bezgotówkowej, może otrzymać do 3 darmowych terminali i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartami.

W ramach programu oferowane są terminale stacjonarne i przenośne, standardowe i typu smart. Wszystkie akceptują płatności kartami Visa, Mastercard, JCB, UPI, Diners, a także płatności BLIKiem i telefonem komórkowym. Dodatkowo w ramach programu oferowane jest wsparcie techniczne. By dowiedzieć się więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

Poprzedni artykułSzkolenia SEO dla pracowników – czy warto?
Następny artykułDlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj