Co i gdzie można kupić w niedzielę?

Niedziela jest dniem zwykle wyłączonym z handlu, co oznacza, że większość sklepów jest wtedy zamknięta. Są jednak wyjątki. Zobacz, jakie sklepy i placówki są otwarte w niedzielę!

Restauracje

Restauracje, bary czy fast foody mogą być otwarte w każdą niedzielę. Wtedy także cieszą się naprawdę dużym powodzeniem. Nie zrobisz w nich zakupów, ale może warto sobie zrobić wolne od gotowania (i zmywania!) i zjeść coś na mieście? Dostawa do domu też działa tak, jak w inne dni.

Piekarnie i lodziarnie

Jeśli masz ochotę na deser – piekarnie i lodziarnie również pozostają otwarte w niedzielę. Ale uwaga! Ich godziny otwarcia mogą być skrócone. Niektóre piekarnie mają też nieco mniejszy zapas towarów w ten dzień.

Sklepy osiedlowe

O ile są prowadzone przez właściciela, niewielkie osiedlowe sklepy mogą być otwarte w niedzielę. Nie jest to jednak reguła, ponieważ właściciel sam może zdecydować, czy chce pracować tego dnia. Warto to sprawdzić wcześniej, bo nie zawsze ta decyzja dotyczy wszystkich niedziel.

Stacje benzynowe

Na stacjach benzynowych możemy zatankować w dowolny dzień, jak również zrobić zakupy. Sklepy spożywcze na stacjach benzynowych są otwarte w niedzielę. Trzeba jednak liczyć się z mniejszym wyborem, ponieważ powierzchnia tych sklepów jest regulowana ustawowo, by wykluczyć nadużycia.

Sklepy na dworcach kolejowych i autobusowych

Jeśli przy dworcu kolejowym znajduje się galeria handlowa, będzie ona zamknięta. Ale sklepy spożywcze, które znajdują się na terenie dworca, mogą być otwarte w niedzielę. Dzięki temu możemy w nich zrobić takie same zakupy, jak w sklepach spożywczych w ciągu tygodnia roboczego.

Placówki pocztowe

Poza placówkami Poczty Polskiej otwarte w niedzielę mogą być też punkty przyjmowania
i wydawania przesyłek kurierskich. Ta druga wiadomość jest wyjątkowo cenna, ponieważ takie punkty znajdują się w wielu sklepach spożywczych różnych sieci. Warto więc rozejrzeć się po okolicy. Placówki te nie muszą oddzielać od siebie różnych form działalności, więc jeśli w danym sklepie możemy odebrać przesyłkę którejś z firm kurierskich, możemy też zrobić zakupy spożywcze.

Sklepy w szpitalach

Szpitalne sklepiki wyłączone są z zakazu handlu w niedzielę. Nie trzeba być pacjentem szpitala, by móc skorzystać z takiego sklepiku. Trzeba jednak liczyć się z tym, że asortyment w nich nie jest zwykle duży, ceny natomiast trochę zawyżone.

Kwiaciarnie

Oczywiście nie uzupełnią one braków w spiżarni, ale jeśli wybierasz się na urodziny, a zapomniałeś o prezencie, kwiaciarnia może uratować sytuację. Na podobnej zasadzie otwarte w niedzielę mogą być sklepy z pamiątkami, w których bardzo często możesz znaleźć różnego rodzaju upominki. Może nie jest to najbardziej przemyślany prezent, ale sprawdzi się jako awaryjne rozwiązanie.

Jak widzisz opcji nie brakuje. Oczywiście dużo wygodniej jest zrobić zakupy w jakiś inny dzień tygodnia, jednak w razie wystąpienia nagłych okoliczności powinieneś poradzić sobie
z koniecznością zrobienia zakupów w niedzielę niehandlową.

 

Poprzedni artykułMarzysz o sprawnym i profesjonalnym biznesie? Oto czego potrzebujesz do osiągnięcia tego celu
Następny artykułPrzejęcie funkcji IOD: jak sprawdzić, czy masz do czynienia z ekspertem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj