Psychoterapia skutecznym sposobem na poprawę atmosfery w zespole

terapia cbt online

Zachowanie właściwego balansu pomiędzy życiem osobistym, a zawodowym stanowi klucz do naszego szczęścia. Rosnąca świadomość znaczenia zdrowia psychicznego w społeczeństwie sprawia, że coraz chętniej zaglądamy do gabinetów psychoterapeutycznych w celu poprawy naszego dobrostanu.

Niezwykle szybkie tempo życia, chroniczny brak czasu i presja w pracy są czynnikami, które motywują nas do szukania wsparcia terapeutycznego. Wiele serwisów internetowych świadczących usługi psychoterapeutyczne online dostrzegło rosnące potrzeby społeczeństwa w tym zakresie i wprowadziło do swojej oferty dedykowane pakiety dla firm pod postacią benefitów dla zatrudnionych, które mają dbać o ich kondycję psychiczną oraz efektywność w pracy. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Jak zdefiniować psychoterapię online?

Podstawowe zagadnienia dotyczące terapii online są analogiczne do tych, które wypracowano w toku tradycyjnej formy spotkań z terapeutą.

Sesje trwają zazwyczaj około 50 minut i opierają się na sprawdzonych metodach leczenia, które mają na celu poprawę samopoczucia pacjenta.

Jedyną i kluczową zarazem różnicą jest tutaj miejsce prowadzenia spotkań – we współczesnej jej wersji odbywają się one jak sama nazwa wskazuje w sieci i za pośrednictwem urządzeń posiadających dostęp do kamery.

Dzięki takim aplikacjom jak Skype, Google Meets, Zoom czy WhatsApp, wygodnie i z dowolnego miejsca na świecie połączymy się ze specjalistą celem przeprowadzenia terapii.

Z uwagi na rosnące zainteresowanie tą formą terapii, na rynku działa już kilkanaście firm oferujących wsparcie psychoterapeutyczne online.

Jedną z pionierskich i najwyżej ocenianych przez pacjentów platform tego typu jest Trzymsie Dla Firm, którego model opiera się na współpracy z certyfikowanymi terapeutami CBT oraz ciągłej potrzebie innowacji, do których można zaliczyć poszerzanie oferty o specjalne, dedykowane pakiety dla firm mające w swoim założeniu pomóc dbać o kondycję psychiczną pracowników.

Jak mówi Piotr Chełchowski, współzałożyciel serwisu: „Oferujemy kompleksowe wsparcie dla firm w obszarze zdrowia psychicznego. Nasza oferta zapewnia pracownikom dostęp do doświadczonych specjalistów oraz wysokiej jakości materiałów szkoleniowych. Nasi terapeuci dbają o bezpieczeństwo pracowników i służą pomocą w przypadku występowania problemów z zakresu zdrowia psychicznego oraz tak często spotykanego dzisiaj wypalenia zawodowego”.

Jakie korzyści dla pracowników niesie ze sobą wybór pakietu wsparcia psychoterapeutycznego dla firm?

Firmy, które zdecydują skorzystać z pakietu psychoterapii dla pracowników otrzymają wiele korzyści, spośród których w pierwszej kolejności należy wymienić:

  • Wielotorową pomoc psychologiczną, dającą zatrudnionym możliwość skorzystania z usług dostosowanych do ich potrzeb, począwszy od rozwijania umiejętności miękkich, aż po pełnowymiarową terapię indywidualną.
  • Troskę o bezpieczeństwo pracowników, dzięki zapewnieniu dostępu do natychmiastowego wsparcia psychologicznego w przypadku potrzeby.
  • Gwarancję poufności, rozumianą jako pełną dyskrecję na każdym etapie korzystania z usług psychoterapeutycznych przez pracowników.

Dlaczego warto rozważyć wybór pakietu wsparcia psychoterapeutycznego online dla firmy?

Pomoc psychoterapeutyczna online dla firm staje się coraz bardziej popularna z uwagi na rosnącą świadomość znaczenia zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

Dla przedsiębiorstw, dbanie o dobrostan psychiczny pracowników staje się obecnie priorytetem, gdyż jak powszechnie wiadomo, zdrowie psychiczne ma istotny wpływ na zaangażowanie pracowników, ich efektywność oraz właściwą atmosferę w miejscu pracy.

Pakiety wsparcia psychoterapeutycznego online dla firm oferują szereg korzyści takich jak stały dostęp do doświadczonych terapeutów, który daje pracownikom możliwość korzystania z pomocy w razie potrzeby – również bez konieczności opuszczania biura.

Kapitał ludzki jest immanentnym czynnikiem wpływającym na odniesienie sukcesu w biznesie. Pracownicy, którzy czują wsparcie ze strony pracodawcy są bardziej zaangażowani, produktywni, a także lojalni wobec firmy.

Ponadto, działania na rzecz poprawy zdrowia psychicznego pracowników mogą przynieść korzyści w postaci zmniejszenia absencji w pracy z powodu problemów zdrowotnych oraz zwiększenia poziomu zadowolenia z wykonywanej pracy.

Poprzedni artykułSzukasz wsparcia dla swojego systemu Symfonia? Poznaj 5 powodów, dla których warto skorzystać z pomocy ekspertów
Następny artykułJak zorganizować urodziny swojego współpracownika?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj