Zakładanie spółki a pomoc prawna

Założenie spółki to bardzo odpowiedzialna decyzja, która może mieć spory wpływ na przyszłość zainteresowanej osoby. Często takie decyzje kończą się jednak sporymi zyskami, więc niekiedy warto się na nie zdecydować, zwłaszcza gdy ma się sprawdzonych wspólników.

Przez internet czy u notariusza?

Zakładanie spółek we Wrocławiu odbywa się na dwa sposoby: przez Internet lub też w formie tradycyjnej umowy notarialnej. W obu tych przypadkach potrzebna może być pomoc prawna, aby niczego nie przeoczyć i postępować zgodnie z aktualnymi przepisami.

Założenie spółki – co trzeba przygotować?

Obsługa prawna przyda się w tym zakresie zwłaszcza tym osobom, które nigdy wcześnie nie miały do czynienia ze spółkami, a jest ich naprawdę dużo. Prawnicy podpowiedzą zainteresowanym klientom, jakie dokumenty mają przygotować, aby kwestie formalne zostały załatwione poprawnie i w jak najkrótszym czasie. Przede wszystkim będą to:

  • dowód osobisty,
  • dane wszystkich wspólników,
  • określenie firmy, siedziby oraz czasu trwania tworzonej spółki,
  • określenie konkretnego przedmiotu działalności.

Jak widać w niektórych przypadkach są to dość skomplikowane sprawy, więc lepiej zdecydować się na pomoc fachowców, którzy znają się na prawie i mają w tej kategorii niezbędne doświadczenie. Tym samym proces zakładania spółki w każdym przypadku zakończy się pełnym sukcesem, a zainteresowani będą mogli ruszyć ze swoim pomysłem.

Przygotowanie odpowiedniej sumy pieniędzy

Założenie spółki wiąże się oczywiście z przygotowaniem odpowiedniej sumy pieniędzy. Chodzi tutaj o opłatę za sam proces zakładania spółki. Wysokość taksy notarialnej będzie zależała w tym przypadku od wysokości kapitału zakładowego. Przy okazji trzeba pamiętać o zarejestrowaniu spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym, co będzie kosztować zainteresowanych 500 złotych. Koniecznym krokiem jest również ogłoszenie spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Koszt takiej usługi to 100 złotych. O wszystkim klientów poinformuje jednak prawnik, dlatego warto nawiązać z nim współpracę, aby przejść przez kolejne etapy zakładania spółki bez żadnych problemów.

Poprzedni artykułPozycjonowanie lokalne – jak je ugryźć
Następny artykułDlaczego warto korzystać z monitoringu opinii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj