Świąteczne szaleństwo, czyli czy warto brać pożyczkę na święta

Okres przedświąteczny to wytężony czas brania kredytów i chwilówek. Zwykle w grudniu bierzemy o jedną trzecią więcej kredytów niż w okresie jesiennym. Na co uważać, podpisując umowę kredytową przed świętami?

Zwiększona liczba kredytów w tym okresie spowodowana jest głównie chęcią spędzenia świąt nie tylko w spokoju i w gronie najbliższych, ale także na wysokim poziomie materialnym. Okres przedświąteczny dla wielu firm to okres “żniw”. W tym czasie wprowadzają one do swojej oferty liczne pakiety promocyjne, dzięki czemu koszty pożyczek znacznie maleją, więc zaciągnięcie zobowiązania bardziej się wtedy opłaca, niż w pozostałej części roku. Polacy chętnie korzystają z tego typu promocji, przez co pożyczanie na święta stało się zjawiskiem powszechnym, które już nikogo nie zaskakuje.

Jednakże w natłoku świątecznych propozycji pożyczkowych trzeba mocno uważać. Niektóre firmy kuszą kredytami i pożyczkami prawie “za darmo”. Nieuważni chętnie złapią się na taką przynętę. W rzeczywistości taka decyzja może słono kosztować. Zwłaszcza te osoby, które ledwo spinają budżet domowy – wówczas dołożenie do niego dodatkowej raty w postaci choćby 300,00 zł może okazać się przysłowiowym “gwoździem do trumny”. Dlatego ważne jest, aby decyzję o wzięciu kredytu czy też pożyczki bardzo dobrze przemyśleć.

Pożyczka na święta - kiedy nie warto z niej korzystać?

Pożyczka na święta – kiedy nie warto z niej korzystać?

Wielu pożyczkobiorców decyzję o wzięciu dodatkowych środków podejmuje, niestety, zbyt pochopnie, nie zastanawiając się czy będzie mieć możliwość spłaty zaciągniętego zadłużenia. W tym miejscu rodzi się pytanie “dlaczego tak się dzieje?” Specjaliści na rynku finansowym twierdzą, że ma to związek z wielkością zaciąganej pożyczki. Biorąc większy kredyt (np. na zakup nieruchomości) szczegółowo analizujemy naszą sytuację materialną i rozważamy zarówno plusy jak i minusy takiej decyzji. W przypadku mniejszych kwot nie analizujemy ewentualnych konsekwencji zaciągniętego zadłużenia. Zatem w przypadku małych kwot bardzo ważne jest abyś, jako pożyczkobiorca, miał świadomość kilku kwestii:

  1. którą z kolei pożyczkę zaciągasz i jakie jest Twoje obecne zadłużenie;
  2. jaki jest Twój miesięczny budżet;
  3. w jakim stopniu rata nowej pożyczki obciąży Twoje wydatki;
  4. jaką masz zdolność kredytową;
  5. czy nowa pożyczka jest Ci naprawdę potrzebna.

W przypadku gdy Twój budżet jest już nadszarpnięty innymi zobowiązaniami, kolejna pożyczka z pewnością nie poprawi Twojej sytuacji finansowej. W takiej sytuacji lepiej po prostu pomyśleć o urządzeniu skromniejszych świąt, niż później martwić się o środki na opłacenie rachunków.

Kredyt na święta – kiedy to dobry pomysł?

Niezależnie od tego, co zostało napisane powyżej, jeżeli zależy Ci na zorganizowaniu wyjątkowych świąt i nie przerażają Cię zobowiązania związane z pożyczką, warto zdecydować się na kredyt. Podjęcie takiej decyzji z pewnością ułatwi poczucie stabilnej sytuacji finansowej, którą zapewnić może:

  1. stałe zatrudnienie;
  2. perspektywa dodatkowego zarobku (druga praca, dodatkowe zlecenia itp.);
  3. pewność, że budżet domowy nie zostanie zbyt mocno nadszarpnięty przez ratę kredytu.

Jeżeli masz komfort psychiczny wynikający ze stabilnego zatrudnienia i co miesiąc udaje Ci się coś odłożyć na “czarną godzinę”, to jak najbardziej możesz rozważyć wzięcie pożyczki. No i oczywiście szukaj promocji, gdyż to, że dostałeś pożyczkę wcale nie oznacza, że teraz należy szaleć i nie patrzeć na ceny.

Świąteczne szaleństwo, czyli na co najczęściej pożyczamy?

Najczęstszą przyczyną szukania dodatkowego źródła pieniędzy jest zakup prezentów dla najbliższych. Dla niektórych poszukiwania prezentów to świetna zabawa gdy zaś innym znalezienie odpowiedniego podarunku spędza sen z powiek.

Znalezienie odpowiedniego prezentu w przystępnej cenie to już jest nie lada wyzwanie. A gdy do tego dojdzie stres związany np. z brakiem stałej pracy lub zleceniodawcą spóźniającym się z wypłatami? W takiej sytuacji rozwiązaniem staje się pożyczka z niskim oprocentowaniem na krótki czas. Wystarczy wybrać firmę pożyczkową z ofertą pożyczki, która najbardziej nam odpowiada, znaleźć jej stronę w sieci i wypełnić internetowy wniosek. Jedną z takich firm jest A’CONTO Sp.J będąca sprawdzonym operatorem bankowym. Korzystając z usług takiej firmy oszczędzamy czas, nie musząc biegać z druczkami po placówkach bankowych. Dodatkowymi kwestiami przemawiającymi na korzyść pożyczek świątecznych jest minimalny czas oczekiwania na pozytywną decyzję i wysokie prawdopodobieństwo przyznania pożyczki nawet z wcześniejszymi, niespłaconymi jeszcze zobowiązaniami.

Świąteczne szaleństwo, czyli na co najczęściej pożyczamy?

Pieniądze ekspresowo na Twoim koncie

Kiedy potencjalny pożyczkodawca został już wybrany, ważne by w internetowym wniosku wypełnić wszystkie pola dotyczące naszych danych personalnych. Pamiętajcie, że na końcu takiego formularza oczywiście trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych przed Administratora wskazanego przez pożyczkodawcę. Jest to zasada stosowana przez wszystkie banki i instytucje para – bankowe, ale nie ma się czego obawiać – w sprawdzonych firmach wszystko jest absolutnie bezpieczne i zgodne z obowiązującym prawem. W formularzu elektronicznym naszym podpisem będzie wpisanie wszystkich danych adresowych (nie trzeba niczego potwierdzać ręcznie, skanować i dodatkowo przesyłać do instytucji udzielającej pożyczki). Wszystkie podpisane przez nas umowy pożyczek trafiają do naszego archiwum w panelu strony internetowej pożyczkodawcy. Zawsze w razie potrzeby możemy je otworzyć w celu przejrzenia i przeczytania. Po zatwierdzeniu wniosku i pozytywnym jego rozpatrzeniu przez kredytodawcę, pieniądze szybko znajdą się na Twoim koncie.

Każdy kredyt trzeba kiedyś spłacić

Jednakże w życiu nie ma nic za darmo. Każdy, nawet najmniejszy kredyt, ma jedną podstawową wadę – pożyczone pieniądze w końcu będzie trzeba oddać. Chwilówkę zaciągniętą na początku lub w środku grudnia spłacić możemy w ciągu miesiąca – w środku stycznia lub tuż po Nowym Roku. Niemniej jednak, jeśli chcemy przedłużyć termin spłaty – naturalnie jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do należności do spłacenia dojdzie jeszcze dodatkowa opłata. Warto także pamiętać, że pożyczać trzeba z głową, a nie tylko pod wpływem emocji. Przy zaciąganiu pożyczki trzeba spojrzeć długofalowo i mieć pewność, że uda nam się spłacić zadłużenie.

Poprzedni artykułGdzie oglądać filmy i seriale online za darmo? Strony z filmami online
Następny artykułSzkolenia SEO dla pracowników – czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj