Baza dłużników online – co warto wiedzieć

Jednym z głównych kryteriów, którymi kierujemy się, wybierając kontrahentów, jest ich wiarygodność, opinia oraz referencje, jakie dotychczas otrzymali. W ten sposób możemy zabezpieczyć swój biznes przed ewentualnymi stratami, wynikającymi z późniejszych problemów spłaty należności. Interesy z niewypłacalnym partnerem mogą nam bardzo zaszkodzić.

Kto chciałby współpracować z kimś, kto posiada długi? Ostatnie, czego potrzeba firmie, to nierzetelny klient albo wspólnik. Dlatego właśnie przed podjęciem współpracy tak ważne jest sprawdzanie wiarygodności i wypłacalności danej firmy.

Jak sprawdzać kontrahenta przed podjęciem współpracy?

W Polsce działa kilka baz dłużników, do których nikt nie chciałby trafić. Są to m.in. BIG, InfoMonitor, KRD, BIK i Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych. Obecnie łączne zadłużenie Polaków wynosi ponad 71 mld zł… są to nieterminowe spłaty pożyczek, kredytów i rachunków. Nikt nie chciałby trafić na kontrahenta, który notorycznie spóźnia się z płatnościami lub w ogóle uchyla się od płatności. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy sprawdzić potencjalnego klienta przed podpisaniem umowy. Problem jednak w tym, że nie wszystkie bazy i rejestry dostępne są dla każdego. Informacji bez problemu zaczerpnie bank, ale czy prywatni przedsiębiorcy również?

Baza dłużników online w internetowej giełdzie długów – Dlaczego warto z niej korzystać?

Niestety nie wszystkie bazy i rejestry dłużników dostępne są dla każdego. Nie wszystkie dostępne są od ręki i nie wszystkie są darmowe. W większości przypadków można zamówić raport dla samego siebie, gorzej, jeśli chcemy dyskretnie sprawdzić potencjalnego kontrahenta. Poprosić o wgląd w jego zaświadczenia? Cóż za dyskrecja… W efekcie tylko 1 na 10 firm księguje wpływy w terminie, podczas gdy reszta walczy z opóźnieniami, lub w ogóle nie może odzyskać należności. Najlepiej unikać takich kontrahentów. Jeśli zależy Ci na wiarygodnych informacjach, korzystaj ze sprawdzonych źródeł! Są platformy, na których szybko i bez problemu znajdziesz istotne dla siebie dane o kontrahentach.

Jak działa baza dłużników internetowej giełdy długów?

System3000 to internetowa giełda długów, na której każdy zarejestrowany użytkownik, może sprzedać przysługującą mu należność. Znajdzie się bowiem wiele kancelarii windykacyjnych, które chętnie je odkupią. Najważniejsze jednak, że jest to serwis dostępny dla każdego i nawet jeśli nie sprzedajesz, ani nie kupujesz długów i tak znajdziesz tam coś dla siebie! Giełda długów jest bogatym źródłem informacji i bazą dłużników, która dostarczy Ci cennych informacji o Twoich kontrahentach – Szybko, dyskretnie i bezpłatnie.

System3000 daje Ci dostęp do bezpłatnej bazy dłużników, którą tworzą wszyscy użytkownicy wystawiający na sprzedaż swoje wierzytelności. Znajdziesz tam:

  • nazwę dłużnika,
  • NIP,
  • informacje o kwocie zadłużenia,
  • informacje o okresie przeterminowania,
  • dane wierzyciela.

Opinie dostępne w bazie dłużników System3000 zawierają informacje o tym, czy dłużnik spłacał wierzytelności w terminie. Każda niespłacona wierzytelność to potencjalny sygnał ostrzegawczy, który sugeruje, że problem może się powtórzyć również wtedy, gdy klient będzie musiał uregulować należność względem Twojej firmy. Możesz uchronić się przed niekorzystną współpracą z niewypłacalną firmą, która ma długi. Nie narażaj swojego biznesu na takie ryzyko.

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań i możliwości, jakie daje internetowa giełda długów System3000! Sprawdzaj potencjalnych kontrahentów pod względem zadłużenia i sprzedawaj wszystkie swoje wierzytelności. Nie trać czasu na długotrwałe procesy windykacyjne. Rozwiąż problemy szybko i skutecznie →  https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/

Poprzedni artykułCzym jest i dlaczego warto korzystać z systemu Clipperon?
Następny artykułBazy firm polskich – podstawa skutecznych akcji sprzedażowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj