5 najlepszych tricków w Arkuszach Google, które usprawnią Twoją pracę

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zależy nam na tym, aby nasza praca przebiegała sprawnie i była maksymalnie efektywna. Arkusze Google to idealne rozwiązanie dla organizacji, w których stosuje się wiele obliczeń oraz przedstawia je na wykresach. Poza łatwym i szybkim dzieleniem się dokumentami, Google Sheets posiada wiele zalet, których odpowiednie wykorzystanie wpłynie pozytywnie na naszą pracę.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 5 najlepszych tricków w Arkuszach Google.

  1. Używaj Makr do często powtarzających się zadań

Zdarza się, że podczas pracy wykonujemy często powtarzające się czynności. Makra pomogą nam zapobiec znużeniu oraz pozwolą zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na wykonywanie kilkakrotnie tej samej czynności. Jeżeli chcesz rozpocząć korzystanie z Makr wybierz opcję Narzędzia, a następnie Makra → Nagraj Makro

  1. Poruszaj się po Arkuszach przy pomocy skrótów klawiszowych

Skróty klawiszowe pomagają nam szybko i sprawnie poruszać się po Arkuszach Google. Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, której znajomość znacznie skróci czas formatowania arkusza.
Skróty klawiszowe pozwalają między innymi tworzyć obramowania, dodawać komentarze i ukrywać wiersze.

  1.  Chroń dane w komórkach

Jeżeli zależy Wam na tym, aby chronić swoje dane przed niepożądanym działaniem macie możliwość zablokować pojedyncze komórki lub całość arkusza. Dzięki temu podczas współpracy z pozostałymi członkami zespołu nie musicie martwić się o to, że zostaną wprowadzone niechciane przez nas zmiany.
Aby włączyć ochronę arkusza wybierz Narzędzia a następnie Chroń Arkusz

  1.  Dodawaj zdjęcia do Arkuszy


Jeżeli chcemy zadbać o oryginalność naszych arkuszy, możemy dodać do nich różnego rodzaju obrazy. Funkcja IMAGE pozwala podać adres URL obrazka, a następnie wstawić go bezpośrednio w komórkę wiersza.

  1. Pobieranie danych ze stron WWW

Arkusze Google pozwalają nam na analizowanie i pobieranie danych ze stron WWW. Nie są wymagane strony w specjalnym formacie: narzędzie to samo dokona analizy struktury strony i odnajdzie najważniejsze źródło danych w formie tabelarycznej.
Niezbędne do tego jest użycie funkcji IMPORTHTML. Jeżeli na stronie jest więcej niż jedna tabela, możemy podać jej kolejny indeks w parametrze.

Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz Arkusze Google i chcesz poznać jeszcze lepiej zastosowanie wszystkich dostępnych w nich funkcji, sprawdź dodatkowe 10 tricków w Google Sheets.

Poprzedni artykułAgencja reklamowa – zaufaj specjalistom
Następny artykułKredyt dla zadłużonych online. Czy to możliwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj