Jak świętować sukces w firmie?

Świętowanie sukcesu w firmie jest bardzo ważne. Pomyślne zakończenie ważnego projektu czy osiągnięcie przez pracowników dobrych wyników to doskonały moment na docenienie ich zaangażowania. Dzięki temu podwładni poczują, że ich starania są zauważane, co przełoży się na ich motywację do pracy.

Premie, nagrody i pochwały dla najlepszych pracowników

Świętowanie dobrych zdarzeń w firmie zwiększa zadowolenie i satysfakcję jej pracowników. Jeśli za dany sukces przedsiębiorstwa odpowiedzialne są konkretne osoby, warto wyróżnić je w szczególny sposób. Doskonałą metodą na okazanie im uznania jest przyznanie gratyfikacji finansowej. Dzięki otrzymaniu premii uhonorowani nią podwładni poczują, że pracodawca docenia ich zaangażowanie, natomiast pozostali członkowie zespołu zauważą, że odpowiednie starania przynoszą wymierne korzyści.

Osiągnięcie sukcesu nie zawsze musi jednak wiązać się z przyznawaniem finansowych premii. Można także postawić na nagrody pozapłacowe, wchodzące w skład pakietu motywacyjnego danego przedsiębiorstwa – stanowi to równie dobre rozwiązanie. Pracodawcy, którzy chcą w odpowiedni sposób nagrodzić swoich podwładnych, mogą wykupić benefity proponowane przez firmę Edenred. Wśród nich, na uwagę zasługują zwłaszcza takie dodatki, jak dofinansowanie wypoczynku oraz przedpłacone karty podarunkowe, które mogą być zasilone dowolną kwotą. Tego typu świadczenia są niezwykle elastyczne, ponieważ każdy może dostosować je do swoich potrzeb – pracownicy we własnym zakresie decydują, na co przeznaczą przyznane im środki. Nagrody są także uniwersalne, dlatego powinny przypaść do gustu większości osób.

W przypadku sukcesu w firmie nie można też zapominać o pochwałach – należy je stosować nie tylko w przypadku dużych, lecz także tych mniejszych osiągnięć. Warto pamiętać, że czasami wystarczy kilka słów podziękowania, aby zmotywować kogoś do dalszego działania. Dobrym sposobem jest także przygotowanie pisemnej pochwały w postaci e-maila. Najlepiej wysłać go do całego zespołu.

Impreza dla całego zespołu zaangażowanego w dany projekt

Celebrowanie sukcesu w firmie to także dobra okazja do zorganizowania imprezy, w której wezmą udział wszystkie osoby odpowiedzialne za jego osiągnięcie. Sprawdzi się ona zwłaszcza w przypadku świętowania większych wydarzeń, np. pomyślnego zrealizowania dużego i trudnego projektu lub pozyskania kluczowego klienta. Wówczas warto zaprosić cały zespół na uroczysty lunch, obiad czy kolację do restauracji, oczywiście na koszt firmy. Podczas wspólnego spotkania, przełożony powinien podziękować wszystkim pracownikom za ich trud i zaangażowanie.

Dlaczego warto świętować sukces w firmie?

Świętowanie sukcesu w firmie to doskonałe narzędzie motywowania. Osoby, które czują, że ich praca jest odpowiednio doceniana, chętniej angażują się w wykonywanie obowiązków zawodowych i stają się jeszcze bardziej efektywne. Tym samym, celebrowanie sukcesów prowadzi do kolejnych osiągnięć.

Wspólne świętowanie, np. podczas uroczystego lunchu, sprzyja też integracji zespołu. Takie wydarzenia pozwalają więc na wypracowanie lepszych relacji między współpracownikami.

Poprzedni artykułStylowe tapety do pokoju – na co się zdecydować?
Następny artykułCzy warto wyposażyć firmę w wózek podnośnikowy elektryczny? Czym różni się od widłowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj