Szukasz mieszkania? Zgłoś się do agenta nieruchomości!

Rynek nieruchomości pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych sposobów na inwestycję kapitału. Do znalezienia idealnego domu, mieszkania lub działki czasem nie wystarczą tylko dobre chęci. Zwyczajnie może zabraknąć wolnego czasu na ciągłe przeglądanie pojawiających się ogłoszeń. Wtedy warto udać się do agenta nieruchomości i skorzystać z jego usług.

Usługi agenta nieruchomości dla nabywców

Dużą wartością wniesioną przez agenta jest pomoc w sprecyzowaniu konkretnych oczekiwań co do poszukiwanej nieruchomości. Znajomość lokalnego rynku pozwoli na najlepsze dobranie oferty w stosunku do budżetu, którym dysponuje klient. Nie można również zapominać o tym, że poszczególne biura nieruchomości dysponują ofertami na wyłączność, które zanim trafią na wolny rynek, są udostępniane poszukującym klientom z podpisaną umową. Dodatkowo sprawdzają obiekt transakcji pod każdym kątem — przeprowadzają audyt prawny nieruchomości (często korzystając z pomocy doświadczonych prawników), a także biorą udział w negocjacjach finansowych.

Rola agenta nieruchomości

Część z kupujących potrzebuje pomocy w uzyskaniu dodatkowego finansowania. Wówczas agenci z pomocą zaprzyjaźnionych pośredników kredytowych ułatwiają uzyskanie niezbędnej pożyczki. W ich gestii pozostaje także dopilnowanie przygotowania wszelkich niezbędnych dokumentów do zawarcia transakcji, takich jak zaświadczenie o niezaleganiu z czynszem czy o braku zameldowanych osób. Niestety działalność agenta nieruchomości wiąże się z dodatkowymi kosztami. Najczęściej liczy się je jako konkretny procent wartości przedmiotu transakcji, w której bierze udział pośrednik. Przy tym należy pamiętać, że większość błędów prawnych oraz pomyłek pozostaje ubezpieczona w ramach obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Kto powinien skorzystać z oferty agenta nieruchomości? Przede wszystkim osoby, które na to stać i chcą przebrnąć przez cały proces bezboleśnie, wspomagając się przy tym działalnością profesjonalnie działających ekspertów od nieruchomości.

Poprzedni artykułRozwód – co warto wiedzieć i jak się do niego przygotować?
Następny artykułCoraz więcej firm decyduje się na współpracę z agencjami marketingowymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj