Jak wypowiedzieć umowę z Netia? Wzór umowy wypowiedzenia

Jak wypowiedzieć umowę z Netia? Wzór umowy wypowiedzenia

Czasami pojawiają się o, w których zmuszeni będziemy do rezygnacji z usług operatora komórkowego lub też telewizji satelitarnej. Jednym z takich operatorów jest firma Netia. Należy ona do ogólnopolskiego dostawcy usług internetowych, a ponadto ma również w swojej ofercie rozwiązania telewizji kablowej oraz połączeń telefonicznych. Warto zatem zapoznać się z różnymi aspektami dotyczącymi współpracy z określoną firmą. Jednym z takich elementów są procedury związane z rezygnacją ze współpracy z operatorem. W związku z tym w artykule tym zostaną poruszone kwestie dotyczące tego: jak wypowiedzieć umowę z Netia? Wzór umowy wypowiedzenia co powinien zawierać?
Jak wypowiedzieć umowę z Netia?

Wzór umowy wypowiedzenia z Netia co powinien zawierać?

W sytuacji rozwiązania umowy przed terminem jej zakończenia operator naliczy karę, która jest opłatą wyrównawczą. Wysokość zobowiązania uzależniona jest w tym przypadku od czasu, który pozostał do dnia zakończenia umowy, ponadto od tego jak wysoki jest abonament, a także od ewentualnych upustów otrzymanych od firmy.

Jak wypowiedzieć umowę z Netia?

Wzór umowy wypowiedzenia powinien uwzględniać takie informacje jak numer abonenta, który dostępny jest w umowie, rodzaj usługi, której dotyczy wypowiedzenie, dane klienta, a wiec imię, nazwisko, a także dokładny adres, dane adresata, nagłówek z określeniem, że jest to wypowiedzenie, treść dokumentu oraz własnoręcznie złożony podpis, potwierdzający wolę złożoną w oświadczeniu. Treść powinna wyraźnie zaznaczać, że nie wyraża się woli na dalszą współprace z określonym operatorem. Ponadto można także podać powód złożenia dokumentu. Nie jest to proceder konieczny, jednakże przyspieszy całą formalność. W piśmie należy także podać datę rezygnacji z usług. Warto, również zaznaczyć, że oczekuje się na potwierdzenie otrzymania określonego pisma przez firmę.

Wypowiedzenie umowy z Netia – jak i gdzie wysłać?

Pismo może być dostarczone z wykorzystaniem kilku sposobów. Wypowiedzenie może zostać wysłane listem poleconym na adres firmy albo drogą mailowo na adres info@netia@pl (osoby prywatne) lub też firma@netia.pl (klienci instytucjonalni).

Poprzedni artykułJak wypowiedzieć umowę z Orange? Wzór umowy wypowiedzenia
Następny artykułJak wypowiedzieć umowę z Cyfrowym Polsatem? Wzór umowy wypowiedzenia

2 KOMENTARZE

  1. @Tytus, składasz pisemnie i w czym problem. Wysyłasz im wszystko na adres korespondencyjny / maila / fax i ja nie wiem gdzie tu jest brak kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj