Jak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

Jak napisać CV? - Co powinno zawierać dobre CV?

Poszukiwania pracy mogą być długie i nużące. Często zdarza się, że odpowiadamy na mnóstwo ofert, niestety nie otrzymujemy żadnej odpowiedzi zwrotnej. Głowimy się więc, co zrobić, by zainteresować pracodawcę swoją kandydaturą. Kluczem do sukcesu może okazać się dobre CV.

Jak napisać CV?

Pisanie CV niektórym osobom przychodzi bardzo szybko. Wydaje się, że wystarczy wpisać swoje dane, zamieścić informacje dotyczące wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego i gotowe – można wysyłać. Warto jednak, by zamieszczone w CV informacje były przemyślane. Napisanie CV to przede wszystkim pokazanie potencjalnemu pracodawcy naszej kariery zawodowej. Pamiętaj, by nie wypisywać bezmyślnie wszystkich miejsc,w których pracowałeś, tak by było ich więcej. Osoba, która będzie rozpatrywała twoją aplikację nie będzie miała ochoty na przeglądanie kilku stron z wymienionymi miejscami pracy takimi jak np: budka z kebabem – miesiąc pracy, sprzedaż biletów – 2 tygodnie czy dystrybucja ulotek – 10dni.

Dobre CV, jak napisać?

Przede wszystkim skup się na najważniejszych miejscach, tych w których spędziłeś najwięcej czasu. Wymień również te, w których zdobyłeś doświadczenie mogące być twoim atutem na stanowisku, na jakie aplikujesz. Przykładowo, jeżeli chcesz zostać handlowcem, na twoją korzyść będą działały wszelkie miejsca pracy, gdzie miałeś do czynienia z obsługą klienta lub sprzedażą.

Aby napisać dobre CV warto również wspomnieć o wszelkiego rodzaju ukończonych kursach i zdobytych uprawnieniach. Czasem możesz mieć do czynienia z konkurencją o podobnym doświadczeniu. Właśnie w takich przypadkach decydować mogą odbyte szkolenia.
Pamiętaj również o tym, by nie opisywać przyszłemu pracodawcy całego swojego życiorysu od podstawówki. Napisz w CV o tym, jakie skończyłeś studia. Możesz również zamieścić informacje dotyczące szkoły średniej, jeżeli byłeś w klasie o ciekawym lub istotnym dla rozwoju twojej kariery profilu.

Jak napisać dobre CV?

Zwróć uwagę na to, że aby napisać dobre CV, musisz skupić się nie tylko na informacjach. Ważna jest także oprawa graficzna. Zamieść w dokumencie swoje zdjęcie, by osoba rozpatrująca aplikację wiedziała z kim ma do czynienia. Spróbuj się wyróżnić, możesz na przykład znaleźć nietypowy, ciekawy szablon w sieci. Jeżeli szukasz pracy na stanowisku, na którym potrzebna jest kreatywność, spraw, by twoje CV było jedyne w swoim rodzaju.
Pamiętaj, że przede wszystkim, aby dobrze napisać CV, musisz mieć na siebie pomysł!

Femaleeye.pl

Poprzedni artykułYouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?
Następny artykułGdzie oglądać telewizję online? Darmowe i płatne platformy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj