Firmowa integracja – dlaczego warto?

Prowadzisz firmę i chcesz sprawić, by twój zespół zaczął pracować bardziej efektywnie? A może jesteś pracownikiem, który sądzi, że koledzy z biura mogliby bardziej się zgrać, by wykonywać swoje obowiązki efektywniej i co najważniejsze – w przyjemnej atmosferze? Jest jeden sposób, który stanowi odpowiedź na te i wiele więcej potrzeb pracodawcy oraz pracowników. I nie chodzi tu wcale o standardowe, obowiązkowe wyjścia całym zespołem po godzinach. Tym sposobem są ciekawe i pełne wyzwań imprezy integracyjne, które można zorganizować na sto różnych sposobów!

Dawno minęły czasy, gdy jedynym czynnikiem motywującym zespół do efektywnej pracy były pieniądze. Oczywiście premie i podwyżki wciąż są ważne, ponieważ to właśnie głównie dla pieniędzy ludzie podejmują pracę, jednak coraz częściej liczy się dobra atmosfera i przyjazne relacje między pracownikami. Udowodniono, że zespół, którego członkowie się lubią i traktują z sympatią, pracuje szybciej i z większą chęcią do działania, częściej wychodzi z inicjatywą i interesującymi pomysłami. Są to zatem zyski zarówno dla firmy, jak i dla pracowników, którzy przychodzą do pracy w dobrych nastrojach. Najlepszym sposobem, by osiągnąć taki efekt, jest oczywiście zintegrowanie zespołu, ale w przemyślany sposób.

Integracja to nielubiany obowiązek

Mało kto lubi być zmuszany do przebywania z osobami, których zbyt dobrze nie zna i wykonywania dziwnych, może nawet infantylnych zadań w celu zintegrowania zespołu. Takie działania nie były dobrze postrzegane już za czasów szkolnych i wiele osób integrację kojarzy właśnie w ten sposób. Można jednak sprawić, by integracja oznaczała rzeczywiście ekscytujący czas, który zaowocuje nowymi znajomościami, być może wychodzącymi za mury firmy. Jak do tego podejść?

Profesjonalny team building

Decydując się na integrację, postaw na profesjonalistów od team buildingu, czyli tworzenia relacji w grupie. Specjaliści tak poprowadzą zajęcia, że zespół nie tylko nie będzie znudzony, ale chętnie weźmie w nich udział i osiągnie wiele korzyści.

Impreza, ścianka wspinaczkowa, a może mecz siatkówki?

Można wybrać się całym zespołem na kręgle, ale czy nie byłoby ciekawiej zorganizować całą imprezę w pięknym miejscu poza granicami miasta? Niektóre obiekty dysponują ogromnymi terenami rekreacyjnymi, korzystając z których można doskonale spędzić czas na różnego rodzaju aktywnościach. Organizując integrację w okolicy Warszawy warto zwrócić uwagę na malowniczo położone Rancho pod Bocianem. Przyjeżdżając tu, można zatrzymać się na nocleg, a cały dzień poświęcić na integrację. Tereny rekreacyjne pozwalają zorganizować grilla, a sam obiekt oferuje gościom również rozrywki sportowe, takie jak mini golf, ścianka wspinaczkowa, tor off-roadowy czy park linowy. A po dniu pełnym wyzwań warto odprężyć się na imprezie prowadzonej przez DJ’a.

Poprzedni artykułKredyt dla zadłużonych online. Czy to możliwe?
Następny artykułCzym zajmuje się notariusz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj