Lakiernia proszkowa w Owadowie – oferta, wykonywane usługi

Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo – to popularne powiedzenie doskonale przedstawia powód, dla którego zabezpieczenie metalowych części jest tak istotne. Nawet wysokogatunkowa stal potrzebuje solidnej warstwy ochronnej, chroniącej powierzchnię elementu przed wysoką temperaturą, czynnikami chemicznymi oraz wilgocią. W jaki sposób zadbać o żywotność elementu i jego estetyczny wygląd? Wybrać usługi lakierni proszkowej w Owadowie.

Hartowanie w ogniu

Kiedy przychodzi do zapewnienia ochrony przed korozją, nie warto zastanawiać się nad półśrodkami. Cynkowanie ogniowe to metoda, która zasłużenie cieszy się opinią najskuteczniejszego sposobu zabezpieczenia powierzchni metalowych. Poprzez zanurzenie elementu w specjalnej kąpieli z płynnego cynku powstaje wielowarstwowa powłoka, zapewniająca doskonałą ochronę metalu przed korozją i czynnikami mechanicznymi. W temperaturze wynoszącej około 450° Celsjusza zachodzi błyskawiczna reakcja między żelazem oraz cynkiem. Tym sposobem powstaje mieszanka stopów o zróżnicowanych właściwościach, które zapewniają ochronę na kilkadziesiąt lat. Wielowarstwowa budowa powłoki ochronnej sprawia, że nawet zdarcie wierzchnich warstw powłoki nie otwiera drogi dla korozji.

Ocynkownia w Owadowie realizuje zlecenia niezależnie od rozmiaru. Na duże elementy oczekuje wanna o wymiarach 7,6×1,6×3,2 metrów, która umożliwia sprawne ocynkowanie elementów ważących do 4 ton. Dzięki temu zakład jest w stanie zabezpieczyć elementy konstrukcyjne budynków oraz dużych maszyn przemysłowych. Gdy trzeba zadbać o sprawne i szybkie ocynkowanie mniejszych elementów, zakład posiada dwa dodatkowe piece wyposażone w wirówki. Wanny tego typu służą do zabezpieczenia dużych ilości drobnych elementów – takich jak detale, śruby, czy elementy złączne – części o nietypowym kształcie, co umożliwia wykonywanie dowolnych zleceń w krótkim czasie.

Lakiernia proszkowa

Malowanie proszkowe stanowi najbardziej wydajną metodę lakierowania metalowych części, jaką można spotkać na rynku. Właśnie dlatego lakiernia proszkowa Radom oferuje swoim klientom obsługę zleceń z użyciem nowoczesnego sprzętu, który umożliwia malowanie w pełnej palecie kolorów RAL oraz z wykorzystaniem specjalnych farb metalicznych. Piec o wymiarach 10×1,4×2,5 metra umożliwia jednoczesne wypalanie lakieru w przypadku dużych partii materiału lub utwardzanie farby na dużych elementach konstrukcyjnych. Połączenie wysokiej odporności na ścieranie, czynniki mechaniczne, chemiczne, termiczne i atmosferyczne sprawia, że farby proszkowe nie tylko doskonale wyglądają, ale oferują znakomitą ochronę metalowych powierzchni.

System DUPLEX

Ocynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe tworzą zwycięską kombinację, która zapewnia metalowym elementom atrakcyjny wygląd oraz niezrównaną ochronę. Dzięki obecności w jednym zakładzie kadzi do ocynkowania, kabin do lakierowania oraz pieca do wypalania farb proszkowych każda część może zostać pokryta stopem żelaza i cynku, a następnie trafić pod pistolet natryskowy. Wykonanie obydwu czynności w systemie DUPLEX zabezpiecza na długie lata nawet te elementy, które są narażone na szkodliwe czynniki przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ocynkowanie i malowanie proszkowe Radom w jednym miejscu oznacza szybkość, profesjonalizm oraz możliwość wykonania nawet złożonych zleceń na miejscu.

Poprzedni artykułFrezowanie stopów metalu
Następny artykułGilotyny do metalu oraz noże gilotynowe – jak wybrać najlepsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj