Masz nadwyżkę finansową? Rozejrzyj się za kontem oszczędnościowym

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową? Nie pozwól jej bezczynnie leżeć na koncie osobistym. Otwórz rachunek oszczędnościowy – to prosty i bezpieczny sposób na pomnożenie zysków. Sprawdź, czym się kierować, wybierając dobre konto.

Chociaż średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych nie zachęca do powiększania kapitału w ten sposób, wielu Polaków decyduje się na ich założenie. Nie może to być jednak przypadkowy wybór – konta oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem pozwalają na wypracowanie dużo większych zysków. Dlatego należy porównać dostępne możliwości – tak, by wybrać rachunek dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

Dobre konto oszczędnościowe – jak je wybrać?

Konta oszczędnościowe, chociaż działają na identycznej zasadzie, różnią się poszczególnymi parametrami. Dlatego jeden rachunek może przynieść znacznie większe zyski w porównaniu z konkurencyjną ofertą.

  • Oprocentowanie

To główne kryterium, które decyduje o opłacalności konta oszczędnościowego. Im jest ono wyższe, tym większych zysków można się spodziewać. Warto przy tym pamiętać, że oprocentowanie zawsze podawane jest w skali roku – taka informacja pomaga oszacować wysokość możliwych do wypracowania zysków w ciągu miesiąca.

Niektóre banki, chcąc zwiększyć motywację do oszczędzania, stosują oprocentowanie zmienne. Do jego wzrostu dochodzi w miarę powiększania kapitału. Przykładowo Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku pozwala zyskać nawet 2% w skali roku przy odpowiednio wysokim saldzie na rachunku.

  • Opłaty związane z prowadzeniem konta

Konta oszczędnościowe z reguły są otwierane i prowadzone za darmo. Warto jednak to dokładnie zweryfikować, by mieć pewność, że bank nie pobierze żadnej opłaty.

Należy przy tym zwrócić uwagę na koszt wypłaty środków z rachunku oszczędnościowego. Pieniądze można wypłacić w dowolnym momencie, jednak zwykle nie odbywa się to bez konsekwencji finansowych. O ile pierwszy przelew często jest darmowy, tak za kolejne trzeba zapłacić. Wysokość opłaty uzależniona jest od wewnętrznej polityki danego banku.

  • Dodatkowe warunki

Zakładając konto oszczędnościowe, bank najczęściej wymaga założenia rachunku osobistego. Nie ma nic w tym złego, jednak musisz upewnić się w kwestii kosztów. Sprawdź, ile miesięcznie będzie kosztować Cię prowadzenie konta osobistego. Jeśli nie jest darmowe, wówczas wysokość miesięcznych opłat może przewyższyć wypracowane zyski.

Konto oszczędnościowe warto mieć

Konta oszczędnościowe to produkty bankowe, które warto założyć. Takie rozwiązanie daje szansę na wypracowanie zysków – pieniądze będą pracować każdego dnia. Oszczędzać możesz już od pierwszej złotówki – jest to sposób ma gromadzenie i pomnażanie kapitału dla każdego. Dodatkowym atutem jest motywacja do oszczędzania – im więcej środków na rachunku, tym możliwość podniesienia wysokości oprocentowania.

Poprzedni artykułCzym zajmuje się notariusz?
Następny artykułOpakowanie produktu: prestiż i wizerunek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj