Kompletna przebudowa układu strony według planu

Jednym z najważniejszych celów budowy witryny jest uzyskanie maksymalnie dużej funkcjonalności nawet wtedy, gdy jest bardzo dużo podstron podzielonych na poszczególne sekcje. Gdy przez długi czas funkcjonuje podział, który się sprawdza, to nie ma konieczności jakichkolwiek zmian. Jednakże są pewne momenty, w których trzeba wykonać gruntowne zmiany i tu trzeba bardzo mocno przemyśleć każde pojedyncze przestawienie lub dodanie podstrony.

Dogłębna analiza stanu strony www

W pierwszej kolejności trzeba zobaczyć, jak w danym momencie jest ułożone są poszczególne witryny, przeanalizować ścieżkę przejść z jednej podstrony na drugą (poprzez przyciski), a także zobaczyć, w których miejscach strony internetowe Wrocław mają różne niedociągnięcia. Jednocześnie trzeba opracować spis rzeczy, które mają być wprowadzone i tu trzeba też wiedzieć, do jakich zakładek mają one trafić. Należy wyraźnie podzielić materiały na te, które mają być umieszczone do zupełnie nowych podstron, jako nowe wersje istniejących tekstów lub grafik lub też jako uzupełnienie zamieszczonych już rzeczy. Gdy wykona się taki podział, to wtedy dużo szybciej przebiegnie proces zmian, lecz musi być on przeprowadzony w skonkretyzowany i ułożony sposób.

Po wykonaniu szczegółowego przydziału, należy z dużą uwagą wcielić je w życie. Najlepiej zająć się jedną podstroną, a następnie zająć się kolejną, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Gdy zmienia się układ danej witryny, należy umiejętnie ustawić poszczególne elementy, by wszystko wyglądało jak należy, a w przypadku podmiany linków należy tak to zaplanować, żeby treść zachęcająca była spójna z zawartością witryny do której dany ma przycisk kierować. Gdy dodawane są nowe witryny, to bezwzględnie trzeba wprowadzać materiały tak, by treść była czytana łatwo, a następnie przypisać odnośniki do odpowiednich sekcji na górnym pasku menu i właściwie je umieścić na podstronach zbliżonych tematyką do nich, lecz wszystko musi być wykonane z planem i bez nadmiernego bałaganu. Przy podmianie tekstów lub zdjęć wystarczy usunąć niepotrzebne elementy, a w ich miejsce wstawić nowe, lecz też uważnie, by za dużo nie usuwać.

Zmiany z planem i porządkiem

Do każdej modyfikacji należy podejść z należytą uwagą i ostrożnością, by nie spowodować awarii lub innych niedogodności. Wszystkie strony internetowe z Wrocławia potrzebują co jakiś czas przebudowy, czy większej lub mniejszej, ale wszystko musi być właściwie zaplanowane, a najlepiej rozłożone w czasie, by zminimalizować ryzyko ewentualnych pomyłek. Warto po pracach przetestować wszystkie modyfikacje, żeby mieć pewność, że nowa wersja będzie funkcjonalna, a nawigacja nie przysporzy najmniejszych kłopotów.

Poprzedni artykułObsługa prawna jest niezbędna
Następny artykułJak łatwo pozycjonować strony www?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj