Prostownica turmalinowa – jakie są jej największe zalety?

Wiele kobiet marzy o idealnie prostych i lśniących włosach. Są one modne i eleganckie, gdyż pasują do każdego stroju i na każdą okazję. Na szczęście efekt prostych włosów można osiągnąć szybko i przy niewielkim wkładzie finansowym za pomocą prostownicy do włosów. Ich oferta jest obecnie bardzo bogata, a poszczególne modele nie tylko prostują włosy, ale również odpowiednio je nawilżają czy wzmacniają ich strukturę. Dzisiaj sprawdzimy, jak działa prostownica turmalinowa i dlaczego warto z niej korzystać podczas codziennych stylizacji.

Prostownica turmalinowa – co to znaczny?

Od standardowej prostownicy różni się przede wszystkim rodzajem płytek. Taka prostownica do włosów ma płytki wykonane z turmalinu albo pokryte powłoką turmalinową. Turmaliny to kryształki, które pod wpływem ciepła emitują jony ujemne. Te z kolei korzystnie wpływają na włosy, ponieważ zamykają ich łuski. Kryształki turmalinu jonizują powietrze wokół włosów i równocześnie emitują ciepło podczerwone. Sprawia to, że pasma włosów nagrzewają się od środka, co przyspiesza i zwiększa skuteczność stylizacji. Warto również dodać, że turmaliny ułatwiają układanie fryzury. Właśnie z tego względu prostownice turmalinowe wykorzystywane są najczęściej przez profesjonalne zakłady fryzjerskie.

Jak wypada prostownica turmalinowa na tle innych modeli?

Prostownica turmalinowa vs. keratynowa

Te dwie prostownice różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanych płytek. Modele keratynowe mają zazwyczaj płytki ceramiczne z domieszką keratyny. Wysoka temperatura uwalnia keratynę, a ta skutecznie nawilża włosy i przyczynia się do ich odbudowy. Prostownice keratynowe mogą więc przyczynić się do odbudowy i wzmocnienia włosów. Z kolei prostownice z powłoką turmalinową przede wszystkim ułatwiają układanie włosów. Dlatego tak często wybierane są przez profesjonalnych fryzjerów – właśnie do układania fryzur.

Prostownica turmalinowa vs. tytanowa

Płytki tytanowe w prostownicy należą do jednych z najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia. Tytan jest bowiem pierwiastkiem, który cechuje się wysoką twardością i wytrzymałością mechaniczną. Prostownice tytanowe dobrze utrzymują ciepło i pozwalają na szybkie prostowanie włosów. Polecane są przede wszystkim osobom, które mają gęste i kręcone włosy. Nie sprawdzą się jednak do stylizacji włosów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prostownicy turmalinowej?

Efekt lśniących, prostych włosów to zasługa płytek z turmalinową powłoką. Jednak, aby prostownica w pełni spełniała nasze potrzeby i była bezpieczna w użytkowaniu, powinna mieć dodatkowe funkcje. Przy zakupie urządzenia, warto więc wziąć pod uwagę:

  • Moc – to ważny czynnik, ponieważ od niego będzie zależała szybkość nagrzewania się prostownicy. Im większa moc, tym szybciej urządzenie będzie gotowe do działania.
  • Regulację temperaturyprostownice z płytkami turmalinowymi oferują do wyboru kilka poziomów temperatury, co pozwala dobrać odpowiednie warunki dla naszych włosów. Warto wybrać model, który oferuje cyfrową regulację temperatury grzania płytek.
  • Funkcja jonizacji – dzięki niej powstają jony ujemne, które neutralizują niekorzystne jony dodatnie powstające na włosach podczas suszenia. Prostownica z jonizacją sprawi, że włosy nie będą się puszyć i elektryzować, a w zamian staną się gładkie i lśniące.
  • Prostownica z podczerwienią – wykorzystuje promieniowanie podczerwone do poprawienia absorpcji składników odżywczych. Podczerwień ma pozytywny wpływ na włosy, ponieważ odpowiednio je nawilża, chroni kolor i zwiększa odporność łusek na uszkodzenia mechaniczne.

Chcesz dokonać zakupu prostowniczy turmalinowej online? Sprawdź ofertę MaxElektro.pl

Poprzedni artykułBazy firm polskich – podstawa skutecznych akcji sprzedażowych
Następny artykułJak zniszczyć dyskietki i dyski z danymi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj