Najciekawsze pomysły na inwestycje

Odkładanie pieniędzy i gromadzenie ich na koncie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Odpowiednie ich zainwestowanie może przyczynić się do pomnożenia kapitału bez naszego wysiłku. Trzeba tylko wiedzieć, jak inwestować, by przyniosło to zysk (a przynajmniej nie generowało strat). Przedstawiamy ciekawe pomysły na inwestycje.

Inwestycje w sztukę

Jednym z ciekawych, choć bardzo rzadko wybieranych sposobów na inwestowanie środków, jest lokowanie ich w dzieła sztuki. Wielu znawców podkreśla, że środki zainwestowane w ten sposób zawsze przynoszą zyski, często pokaźne (nawet kilkaset procent rocznie). Choć wartość dzieł sztuki stale rośnie i nie poddają się one zawirowaniom rynku, ten rodzaj inwestycji wymaga olbrzymiej wiedzy i intuicji. Zwrot będzie tym większy, im większa wartość artystyczna obrazu i rozpoznawalność artysty. Niestety na rynku roi się od oszustów proponujących falsyfikaty nieprzedstawiające jakiejkolwiek wartości, dlatego do tematu trzeba podejść mądrze i kupować dzieła sztuki ze sprawdzonych źródeł.

Whisky?

Wiele osób może w to nie wierzyć, ale inwestowanie w alkohol może się opłacić. Zwłaszcza że w ostatnich latach na rynku trwa hossa – ceny za dobre whisky idą w górę nawet 25% rocznie. Jak inwestować? Przede wszystkim kupując beczki lub butelki. Można również rozważyć zakup udziałów w odpowiednich funduszach. Biorąc pod uwagę, jak długo dobra whisky dojrzewa, nawet zwiększenie produkcji nie wpłynie w szybkim czasie na spadek ceny za ten alkohol.

Klasyczne samochody

Jeśli interesujesz się motoryzacją, możesz łączyć swoją pasję z inwestowaniem. W ostatnich latach rośnie zainteresowanie kolekcjonerów starymi pojazdami. Aby inwestycja przyniosła zysk, konieczna jest oczywiście wiedza na temat tego, w co warto zainwestować, by zwróciło się z nawiązką. Tu najczęściej wskazuje się renomowane modele z lat 60. i 70.

Inwestycje w metale szlachetne

Choć złoto ceni się od tysięcy lat, nie jest to najpopularniejszy sposób inwestowania oszczędności. A szkoda, bo jak przekonują analitycy, lokowanie środków w metalach szlachetnych pozwala oprzeć się negatywnym skutkom inflacji. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które możemy kupić i przechowywać jako formę kapitału: złote monety inwestycyjne (np. krugerrandy, philharmonikery i inne), sztabki srebra i złota, a także produkty z innych metali szlachetnych. Kiedy kurs złota lub srebra osiągnie pułap generujący zysk, będziemy mogli sprzedać nasze produkty, osiągając nawet kilkuprocentowy zwrot z inwestycji.

Jak inwestować w złoto?

Warto przede wszystkim wybierać produkty cechujące się dużą płynnością. Przykładem mogą być tutaj monety inwestycyjne. Warto zdecydować się na takie, które są rozpoznawalne na całym świecie jak krugerrand. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu by upłynnić nasz kapitał, kiedy nadejdzie taka potrzeba (więcej na temat monety krugerrand 1 oz przeczytasz na https://79element.pl/content/42_krugerrand-wszystko-co-powinienes-wiedziec). Ponadto warto śledzić wydarzenia na rynku i kupować produkty, kiedy cena złota będzie spadać. Doskonałą ku temu okazję stwarzają sklepy internetowe, jak np. 79th Element. Na stronie internetowej możemy łatwo zapoznać się z aktualną ofertą i cenami poszczególnych produktów. Nie musimy już regularnie odwiedzać skupów stacjonarnych lub dzwonić do ich pracowników. Wystarczy systematycznie odwiedzać stronę wybranego przez nas skupu. Kiedy cena będzie korzystna, po prostu zamawiamy wybrane przez nas produkty inwestycyjne, opłacamy je i czekamy na kuriera, który przywiezie zakupione przez nas monety lub sztabki pod wskazany adres. Aby uchronić się oszustw i mądrze wybrać skup złota do współpracy, najlepiej postawić na sprawdzonych dealerów. Jeśli funkcjonują na rynku przynajmniej kilka lat, istnieje większe prawdopodobieństwo, że to rzetelny kontrahent – rynek metali szlachetnych jest bardzo wrażliwy. Nawet cień podejrzeń o fałszerstwo mógłby zrujnować określony skup złota. Jeśli decydujesz się na zakup, postaw na sprawdzonych partnerów.

 

Jak widać, inwestowanie środków może przybierać różne, czasem zupełnie nieoczekiwane formy. Aby inwestycja była udana, warto jednak zawsze zacząć od zdobycia wiedzy o rynku, na który chcemy wejść, a także liczyć na odrobinę szczęścia.

Poprzedni artykułGiętarka trzpieniowa
Następny artykułRegały magazynowe do firmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj