Giętarka trzpieniowa

Zakłady hydrauliczne i blacharskie muszą wyposażyć się w wiele specjalistycznych sprzętów. Dzięki rozwojowi techniki mogą pozwolić sobie znacznie na ułatwienie pracy. Większość urządzeń posiada o tyle istotne funkcje, że mogą okazać się nie tylko przy wykonywaniu prac, ale mogą również poprawić ich jakość.

Giętarka trzpieniowa

Takim właśnie narzędziem jest giętarka, która pozwolić hydraulikowi bądź blacharzowi na wykonanie pracy z większą precyzyjnością, ale również w krótszym czasie. Na rynku istnieją dwa rodzaje giętarek – beztrzpieniowe oraz trzpieniowe. Oba rodzaje dzielą się na manualne oraz automatyczne.
Dość specyficznymi modelami są giętarki trzpieniowe, które doskonale radzą sobie z precyzyjnym i niezwykle dokładnym zginaniem wszelkiego rodzaju rur i prętów. Jest to urządzenie cechujące się niebywałą dokładnością.
Zazwyczaj stanowi ona wyposażenie warsztatów, jednak z pewnością znajdą się osoby, które w swoim gospodarstwie posiadają takie urządzenie. Dzięki jej pracy można poradzić sobie z licznymi gięciami materiałów ze stali nierdzewnej, zwykłej oraz specjalnej. Doskonale nadaje się również do takich materiałów, jak aluminium, mosiądz czy miedź. Giętarka trzpieniowa w ABH Maszyny bez problemu radzi sobie z gięciem rur, które posiadają różne przekroje, nawet kwadratowe i prostokątne.

Na czym polega praca giętarki trzpieniowej

Przede wszystkim giętarka trzpieniowa nadaje się do wyginana różnego rodzaju rur. Niektóre z modeli wyposażone są w podajniki napędzane dzięki serwomotorom. Dzięki nim można ustawić wykonywanie powtarzających się schematów, podczas których rury ulegają samoczynnym gięciom. Praca giętarki polega na wprowadzeniu do wnętrza rury trzpienia, który jest jednocześnie sztywny i giętki. Rurę wcześniej nakłada się na wzornik, który cechuje się rowkowatą strukturą i jest w ciągłym, kręcącym ruchu. Ten typ giętarek pozwala zazwyczaj na wyginanie rur w obie strony. Poza tym można ustawić matrycę tak, aby w trakcie jednej sekwencji możliwa była praca na różnych promieniach.

Giętarka trzpieniowa to urządzenie, które znacznie ułatwia pracę przy zginaniu prętów i rur. Dzięki niej praca zostanie wykonana szybko, fachowo i na pewno bardzo dokładnie. W branży hydraulicznej i blacharskiej jest to z pewnością bardzo pożądane narzędzie pracy.

Poprzedni artykułZakup gotowego mieszkania w Szczecinie – bez niespodziewanych kosztów!
Następny artykułNajciekawsze pomysły na inwestycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj