YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?

YouTube MP3 downloader - czy pobieranie z YT jest legalne?

Wiele kontrowersji spowiło proceder pobierania treści z internetu. Ogólnie krąży na ten temat więcej mitów i nieprawdziwych, sprzecznych ze sobą informacji niż istnieje realnych zapisów prawnych określonych w ustawie z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z późniejszymi jej zmianami. Poniżej wyjaśniamy, czy i kiedy korzystanie z programów do pobierania MP3 z serwisu YouTube jest legalne!

YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?

Okazuje się, że w większości przypadków – tak. Tym bardziej, że artykuł (punkt) 8., 8.1, 8.2 regulaminu serwisu YouTube pozwala na wykorzystywanie treści umieszczonych w serwisie, jeśli zostają one wykorzystane do tworzenia treści dalej umieszczanych na YT. Znaczy to tylko tyle, że skorzystanie z YouTube MP3 downloader jest całkowicie legalne, jeśli tworzymy własne treści umieszczane dalej na YouTube. Należy jednak sprawdzić opis każdego filmu, gdzie wyszczególniony jest rodzaj użytej licencji. Jeśli jest to standardowa licencja YouTube, nie ma żadnego problemu. Twórca uploadujący treści do YT akceptuje regulamin serwisu!

YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne? Polskie prawo?

Polskie prawo na mocy definicji dozwolonego użytku pozwala na pobieranie MP3 na własny użytek. Znaczy to, że legalnie można ściągnąć znalezioną piosenkę na YT i słuchać jej offline lub wgrać ją na urządzenie mobilne do dalszego delektowania się utworem. Zwróćmy uwagę, że zwykle twórca sam udostępnia publicznie swoje dzieło na serwisie YouTube i jeśli nie zastrzegł sobie innych niż standardowa licencja YouTube praw, nie ma przeciwwskazań do pobierania na własny użytek utworów w postaci MP3. Samo zresztą słuchanie muzyki przez YT wiąże się z automatycznym pobraniem treści do pamięci naszego komputera – bez tego serwis nie jest wstanie funkcjonować!

YouTube MP3 downloader – kiedy pobieranie z YT jest nielegalne?

Pod żadnym pozorem nie wolno jednak pobierać MP3 z YouTube w celu ich dalszego rozpowszechnienia niezależnie od tego, jak ten proceder miałby wyglądać. Nie wolno pobranych plików kopiować w celu użyczenia ich osobom trzecim (ani osobiście, ani przez P2P), publikować ich w innych serwisach niż YT, ani tym bardziej nie wolno czerpać z takiego działania korzyści majątkowych. Takie coś uznane zostanie za przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia i/lub wysokie grzywny!

http://www.epio.pl/

Następny artykułJak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

2 KOMENTARZE

  1. Pobieranie z YT ma swoje wady i zalety, do największych problemów należy znalezienie darmowego serwisu oferującego dobrą jakość pobranych MP3 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj