Rolety zewnętrzne, pergole, refleksole – jak zabezpieczać się przed słońcem i nie tylko?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczać wnętrze przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Rolety rzymskie i inne modele rolet wewnętrznych przede wszystkim chronią przed słońcem. Co jednak wybrać, jeśli chcesz zabezpieczyć okno przed wiatrem czy ryzykiem uszkodzenia?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Rolety okienne dzień noc to rozwiązanie, które dzisiaj można spotkać w bardzo wielu domach. Podobnie zresztą jak rolety rzymskie. Rosnącą popularnością zaczynają się jednak cieszyć rolety zewnętrzne. Ich bogata oferta umożliwia bezproblemowe dopasowanie modelu do typu budynku, okna, oczekiwań inwestora. Montaż sporej ilość modeli tych rolet nie wymaga wiercenia otworów w ramach okiennych. Rolety można montować w kasecie na ramie okiennej, nie jest to jedynak jedyne możliwe rozwiązanie. Do wyboru są między innymi rolety klasyczne nadtynkowe, a także podtynkowe, nastawne, nadprożowe. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://www.roletyalu.pl/. Kluczowe przy roletach okiennych zewnętrznych jest dopasowanie rozwiązania do okien dachowych, łazienkowych, balkonowych. Roleta okienna powinna spełniać także określone parametry dotyczące zaciemnienia, ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Tego typu osłony okienne spełniają jednak więcej funkcji, o których warto pamiętać przy wyborze konkretnego rozwiązania.

Rolety okienne zewnętrzne — jak wybierać?

Rolety zewnętrzne stosuje się do zasłaniania okien nie tylko w celu uzyskania większej prywatności czy ograniczenia dostępu promieniowania słonecznego do pomieszczenia. Takie funkcje spełniają bowiem choćby klasyczne rolety dzień noc. Nie tylko okna dachowe, ale także te tradycyjne warto zabezpieczać przed wiatrem, uderzeniami gałęzi, które może on roznosić podczas wichury. Dobrze dobrana roleta mini może w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo okien. Osobną kategorię rozwiązań stanowią modele antywłamaniowe, które stanowią także poważną barierę dla osób, które właśnie przez okno chciałyby dostać się do naszego domu lub mieszkania. Rolety zewnętrzne spełniają więc znacznie więcej funkcji niż modele zewnętrzne. Przede wszystkim montaż zewnętrznych zabezpieczeń zaleca się w przypadku domów, a także mieszkań zlokalizowanych na parterze, I piętrze budynku.

Czym osłonić taras?

Zarówno w przypadku domu, jak i budynku firmowego często oprócz konieczności zabezpieczenia okien, pojawia się pytanie o to, jak ochronić taras. Chodzi tutaj zarówno o zabezpieczenie przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, szalejącym wiatrem, jak i wzrokiem sąsiadów lub przechodzących ulicą osób. Doskonałym rozwiązaniem okazują się w tym przypadku refleksole: https://www.roletyalu.pl/kategoria/refleksole. Zapewniają one ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem. W zależności od wybranego rozwiązania mogą stanowić także cenną barierę zapewniającą większą prywatność. Chronią także przed wiatrem. Do wyboru jest szereg modeli, które można stosować zarówno w prywatnych budynkach, domach, jak i firmach. W zależności od potrzeb można dostosować wielkość rozwiązania, dobrać odpowiedni materiał, sposób sterowania refleksolą.

Z kolei pergole wykonane z listew aluminiowych o zmiennym kącie nachylenia pozwalają osłonić się nie tylko przed słońcem, ale i deszczem: https://www.roletyalu.pl/kategoria/pergole. Rozwiązanie to funkcjonuje jako alternatywne zadaszenie tarasu lub balkonu. Cała konstrukcja oparta jest na ekstrudowanych profilach aluminiowych w wersji wolnostojącej lub naściennej, w pełni zautomatyzowana pozwala regulować poziom wysunięcia pergoli.

Poprzedni artykułJak zadbać o klienta w wyjątkowy sposób?
Następny artykuł5 polecanych zastosowań sterowników czasowych w przemyśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj