Pożyczki online, na dowód czy w placówce – wady i zalety

Pożyczki online, na dowód czy w placówce - wady i zalety

Każdemu z nas zdarzają się nagłe wypadki, w wyniku których potrzebne są pieniądze „na już”. Nie zawsze mamy odłożoną niezbędną ilość gotówki. Także pożyczenie od rodziny, czy znajomych może być niemożliwe. W takich sytuacjach bierzemy pożyczkę w banku lub innej firmie udzielającej kredytów. Należy jednak pamiętać, by dokładnie sprawdzić daną instytucję. Przecież chodzi o nasze pieniądze.

Pożyczki online, na dowód czy w placówce – najważniejsze informacje

Gdzie wziąć pożyczkę nie jest jednak jedynym problemem. Często zastanawiamy się także, jak tego dokonać, ponieważ sposobów jest wiele:

  • pożyczka online – pieniądze otrzymujemy nawet w 10 minut, bez wychodzenia z domu. Wystarczy przesłać formularz z danymi, pobrany ze strony internetowej firmy pożyczkowej. Pożyczkę taką może otrzymać każda osoba pełnoletnia, niewymagane jest przedstawianie zaświadczenia o zarobkach. Chwilówki nie spłacamy w ratach. Dopiero na koniec terminu spłacamy wszystkie koszty. Te są jednak niemałe. Tego typu pożyczki są wysoko oprocentowane, drogie jest ich ubezpieczenie, płacimy różne prowizje (za rozpatrzenie formularza, otrzymanie gotówki itp.), mogą pojawić się także dodatkowe opłaty.
  • pożyczka na dowód – udzielana przez wiele firm i banków, niekoniecznie w placówce. Nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach, a pieniądze otrzymujemy w ciągu 24 godzin. Ze względu na ryzyko niewypłacalności klienta firmy udzielające tego typu pożyczek zwykle ustalają niewielką kwotę możliwą do wzięcia (bardzo rzadko przekracza 15000PLN) zwłaszcza w przypadku pierwszej pożyczki. Pożyczki na dowód są krótkoterminowe i bardzo wysoko oprocentowane więc pomimo braku dodatkowych kosztów musimy spłacić dużo więcej niż pożyczyliśmy.
  • pożyczka w placówce – wymaga okazania dokumentów potwierdzających dochód. Może jednak dotyczyć większych kwot a oprocentowanie jest niższe. Będąc w placówce możemy dokładnie zapoznać się z umową kredytową i spytać pracownika banku o każdy punkt, który jest dla nas niezrozumiały. Możliwe jest też negocjowanie warunków umowy.

Pożyczki online, na dowód czy w placówce – czy warto?

Kiedy ważne jest dla nas, by mieć pieniądze szybko nie zastanawiamy się, gdzie i na jakich warunkach je wzięliśmy. Warto jednak przeanalizować dokładnie każdą ofertę, bo może się okazać, że koszty pożyczki są dla nas zbyt wysokie i, chcąc ją spłacić, wpadniemy w spiralę kredytową. A przecież pożyczamy pieniądze, by je mieć, a nie stracić więcej.

Poprzedni artykułJak wypowiedzieć umowę z NC+? Wzór umowy wypowiedzenia
Następny artykułGdzie oglądać filmy i seriale online za darmo? Strony z filmami online

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj