Gdzie warto podpisać ugodę? Sprawdź, dlaczego potrzebujesz notariusza

Sprawy alimentacyjne spędzają sen z powiek wielu rodzicom. W dużej części przypadków alimenty zostają ustalone poprzez postępowanie sądowe, co zazwyczaj wiąże się z ogromnym stresem dla obu stron. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że rozprawa w sądzie nie jest w tym przypadku jedyną możliwością. Jeśli pomiędzy rodzicami nie ma większych sporów dotyczących formy oraz wysokości świadczeń, najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich podpisanie ugody alimentacyjnej.

Stanowi ona zabezpieczenie dla osoby uprawnionej do świadczeń, natomiast dla dłużnika jest formą dobrowolnego poddania się egzekucji. Do spisania takiej ugody nie jest potrzebny sąd – umowę można sporządzić w wygodny sposób również u notariusza.

Korzyści z ugody alimentacyjnej

Ugoda alimentacyjna u notariusza to znakomita alternatywa dla kosztownego postępowania sądownego, które nie zawsze kończy się na pierwszej rozprawie, a dodatkowo może oznaczać dla obu stron duży stres. Sporządzenie umowy w sprawie alimentów może odbyć się w znacznie prostszy, szybki i bezstresowy sposób. Wszystko można załatwić podczas jednej wizyty u notariusza na którą nie trzeba czekać miesiącami, jak to się często dzieje w przypadku rozpraw sądowych. Prawo notarialne dopuszcza sporządzenie ugody alimentacyjnej w formie aktu notarialnego. Dokument ten ma taką samą moc jak wyrok sądowy, a więc może stanowić podstawę do roszczeń sądowych w sytuacji, jeśli dłużnik nie wywiązuje się z umowy.

Ugoda alimentacyjna jest zabezpieczeniem dla tego rodzica, pod którego opieką pozostają dzieci. Jest to wskazane rozwiązanie np. w sytuacji rozwodu lub rozpadu związku partnerskiego. W ten sposób rodzic wychowujący dzieci może uchronić się przed sytuacją, kiedy drugi rodzic przestaje płacić alimenty. Już po samym podpisaniu ugody dłużnik czuje się zobowiązany do regularnego płacenia świadczenia, co zapobiega pojawianiu się zaległości alimentacyjnych.

Kancelaria Notarialna na Woli w Warszawie

Znalezienie w Warszawie kancelarii w której można błyskawicznie i bezproblemowo wykonać wszelkie czynności notarialne, nie jest wcale rzeczą prostą. Wybranie sprawdzonego notariusza to pewność, że sporządzone u niego dokumenty będą w pełni bezpieczne i prawomocne.

Kancelaria Notarialna Aneta Sitnicka-Urbaniak gromadzi specjalistów z dziedziny prawa notarialnego, zapewniając tym samym usługi na najwyższym poziomie. Niebywałą zaletą tej Kancelarii jest to, że wiele podstawowych czynności notarialnych można załatwić praktycznie od ręki, bez konieczności umawiania się na konkretny termin. Świetna lokalizacja sprawia że do Kancelarii bez trudu można dojechać z każdej dzielnicy, zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. Jeśli interesuje Cię dobry notariusz na Woli w Warszawie, Kancelaria Notarialna Aneta Sitnicka-Urbaniak to znakomity wybór.

Poprzedni artykułSzukasz pomysłu na biznes? Przekonaj się, czym jest car sharing!
Następny artykułCzy oszczędności na rachunku PPK są opodatkowane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj