Kredyt oddłużeniowy – kiedy warto z niego korzystać?

Kredyt oddłużeniowy nie jest zwykłą pożyczką. Często traktuje się go jak koło ratunkowe dla osób w finansowych tarapatach, które bez tego wsparcia miałyby wielki problem z wyjściem ze swoich długów. Dla kogo jest to polecane rozwiązanie?

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Bardzo wiele osób spłaca jednocześnie kilka różnych kredytów i pożyczek. Nie wszystkim udaje się regulować raty w terminie, bo po prostu zarabiają zbyt mało, by na bieżąco pokrywać niezbędne wydatki. Ratę jednak zapłacić trzeba, dlatego często osoby w potrzebie decydują się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki, która posłuży na spłatę zaległej raty.

Niestety, chwilówki są zwykle bardzo drogie i tak problemem staje się nowa rata, zaciągnięta na poczet spłaty długów. Tego właśnie można uniknąć decydując się na kredyt oddłużeniowy . Mając taki kredyt, można spłacić zaległe raty, a wszystkie zadłużenia zamieniane są na jeden produkt finansowy.

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają co liczyć na kredyt w banku czy renegocjowanie warunków umowy kredytowej. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju są to zadłużenia, kredyt oddłużeniowy może posłużyć do spłacenia kredytów, chwilówek czy szybkich pożyczek gotówkowych.

Czy trzeba mieć pracę, by dostać kredyt oddłużeniowy?

Bank nie udzieli kredytu, jeśli klient ma niską zdolność kredytową, tym bardziej nie ma mowy o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w przypadku braku zatrudnienia. kredyt oddłużeniowy w firmie pożyczkowej jest znacznie prostszy do uzyskania, ponieważ nie bierze się pod uwagę historii w BIK, a pieniądze pożyczane są także osobom o niskich zarobkach, na umowach śmieciowych czy w ogóle bezrobotnym. Są też firmy udzielające kredytów oddłużeniowych osobom, których dotyczą zajęcia komornicze.

Innymi słowy, składając wniosek o kredyt oddłużeniowy nie trzeba się martwić, że niska zdolność kredytowa będzie automatycznie dyskwalifikować klienta, tak jak to ma miejsce w bankach. Trzeba jednak brać takie pożyczki, które da radę się spłacić, ponieważ brak spłaty w terminie wiąże się z określonymi konsekwencjami, dokładnie tak samo, jak przy zadłużeniach wobec banku.

Czy długo trzeba czekać na decyzję?

Kredyt oddłużeniowy można dostać niemal od ręki. Ze względu na uproszczone formalności, firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski w znacznie krótszym terminie i zwykle ich decyzja jest pozytywna. Dłużej na rozpatrzenie wniosku czeka się zazwyczaj wtedy, gdy kwota jest bardzo wysoka, pożyczki w wysokości kilku tysięcy złotych są często udzielane w tym samym dniu, kiedy wpłynął wniosek.

Poprzedni artykułZnak towarowy – jak je rejestrować i chronić prawnie?
Następny artykułWypowiedzenie umowy o pozycjonowanie, jak i kiedy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj