Szukasz pomysłu na biznes? Przekonaj się, czym jest car sharing!

Car sharing cieszy się na świecie ogromną popularnością. Na polskim rynku jest to nowość, chociaż z każdym rokiem rośnie zainteresowanie współdzielonymi autami. Czy prowadzenie biznesu w tej formie się opłaca?

Car sharing powstał w Holandii jako alternatywa dla transportu publicznego i naturalna odpowiedź na potrzeby mieszkańców w zakresie komunikacji. Usługa szybko przyjęła się w innych krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Do Polski zawitała w 2016 r. Osób zainteresowanych car sharingiem systematycznie przybywa, w związku z czym wynajem samochodów na minuty wydaje się świetnym pomysłem na dochodowy biznes.

Czy na car sharingu da się zarobić?

Przedsiębiorcy rozważający wejście na rodzimy rynek z omawianą usługą zadają sobie podstawowe pytanie: czy da się na niej zarobić? Według specjalistów z PANEK CarSharing, jednej z firm oferujących car sharing w Polsce, jest to oczywiście możliwe, lecz pod pewnymi warunkami. Niezbędny jest starannie opracowany biznes plan uwzględniający rozmaite aspekty związane z konkretnym miastem, gdzie takie rozwiązanie miałoby funkcjonować. Warto nadmienić, że w naszym kraju przybywa miast, gdzie możliwy jest wynajem auta na minuty. Wrocław, Warszawa, Kraków czy Trójmiasto to niektóre z ośrodków, w których car sharing już funkcjonuje.

Co jest potrzebne do świadczenia usługi car sharingu?

Flota samochodowa oraz technologiczne wsparcie umożliwiające sprawną obsługę aplikacji i płatności online to dwie podstawowe rzeczy, jakie są nieodzowne do uruchomienia kilku punktów car sharingu w wybranym mieście. Najlepiej usytuować je w tych miejscach, gdzie ruch jest największy, np. przy galeriach handlowych bądź ważnych węzłach komunikacyjnych. W tym celu konieczne jest pozyskanie odpowiednich środków – pamiętać trzeba, że prowadzenie działalności gospodarczej to także szereg innych wydatków, jak np. podatki czy składki na ubezpieczenie społeczne. Należy ponadto brać poprawkę na różne trudności, z jakimi boryka się rodzimy rynek motoryzacyjny.

Poprzedni artykułGdzie można kupować dzieła sztuki?
Następny artykułGdzie warto podpisać ugodę? Sprawdź, dlaczego potrzebujesz notariusza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj